Selülit Masajı Uygulaması

image

Selülitler, kadınlarda sıklıkla görülen bir yağ problemidir. Selülitler ergenlikten itibaren oluşmaya başlar ve gittikçe daha da yerleşerek ilerleyebilirler.

Selülit Nasıl Oluşur?

Selülitler, dolaşım bozukluğu sonucunda meydana gelir. Bu dolaşım bozukluğu lokalize yağ dokularının lenf damarlarına baskı yaparak dolaşımı dengesiz hale getirmesi sonucunda oluşur. Lenf akışının dengesizleşmesi ise, deriye etki ederek tümsekli bir yapı oluşturmasına neden olur. Selülit masajı yapılarak bu durum tedavi edilebilir.

Selülit Masajı Nasıl Yapılır ve Nasıl Etki Eder?

Selülit masajı, kesinlikle bu konuda uzman olan bir uygulayıcı tarafından yapılmalıdır. Aksi durumlarda yapılan işlem başarısız olur ve dokularda deformelere neden olabilir. Selülit masajı yapacak olan uzman kişi yağ dokularının kümelendiği, lenf damarlarının bulunduğu, kan akışının yönünü ve kas anatomisini bilir ve selülit masajı bu kriterlere dikkat edilerek özel noktalara parmak ile baskı uygulanarak bazı yönlere doğru sürülerek yapılır. Hangi noktada nasıl bir el hareketi uygulanacağı, hangi yöne masaj yapılması gerektiği uzman uygulayıcı tarafından belirlenerek tedavi uygulanır. Selülit masajı bu şekilde yapılır.

Selülit masajı bu uygulama ile lenf ve akışının hızlandırıldığı bir tedavidir. Bunun yanı sıra masajda deri altı hücrelerine oksijen akışı sağlanır ve toksitlerin atılması için zemin hazırlanır. Bu etkiler ile selülitlere neden olan dolaşım bozukluğu dengelenir ve dolaşımın normale dönmesi ile yağlar damarlardan uzaklaşır selülitler düzelir. Bunun yanı sıra cilt üzerinden yapılan etki ile kollajen ve elastin liflerinin oluşturduğu ağ kuvvetlendirilir ve sıkılaşma ile selülitler engellenir, cilt daha parlak hale gelir.

Selülit Masajı Kaç Seans Yapılmalıdır?

Selülit masajı var olan selülitleri tedavi etmek için uygulama aralığı kısa tutularak selülit görüntüsü düzelene kadar yapılmalıdır. Bu etkiden sonra ise selülit masajı alışkanlık haline getirilmeli ve belli periyotlar ile uygulanmalıdır. Kısacası belli bir seans sayısı vermek zordur.

Elde edilen sıkı ve selülitsiz görüntü korunmalıdır. Bu koruma yapılacak olan periyodik profesyonel uygulama aralığını da arttıracaktır. Koruma için neler yapılması gerektiği uzmanlardan öğrenilebilir. Genellikle önerilen ise yürüyüş, yüzme gibi bacak çalıştıran sporlardır. Buna ek olarak bol su tüketimi ve evde yapılacak olan masajlar da etkilidir.

Hızlı İletişim Formu

image

Tüm sorularınız için bize ulaşın.

Bize ulaşın