Medical Cilt Bakımı

image

Cildimiz soğuk, güneş, rüzgâr, hava kirliliği gibi dış etkenlerin yanı sıra ilaçlar, kremler, yaş ve çeşitli hastalıklardan etkilenir. Derinin de diğer organlar gibi korunması ve bakıma ihtiyacı vardır.

Bu nedenle Heraderma olarak hastalarımıza düzenli cilt bakımı öneriyoruz. Cilt bakımının amacı, gözenekleri temizlemek, cildi cansız gösteren ölü tabakayı gidermek, cilde oksijen sağlamak, lenf drenajı ile toksinleri yok etmek, cilde parlaklık, canlılık ve tazelik vermektir. 1-1,5 saat süren medikal cilt bakımı uygulaması, dermokozmetik ürünler kullanılarak alanında uzman profesyonel kişiler tarafından yapılır. Cildi hızlı ve derinlemesine temizleyen medikal cilt bakımı uygulaması, estetik görünümü iyileştirmesinin yanı sıra cilt sağlığı için de oldukça önemlidir. Tedaviden sonra cildiniz çevresel etkilere daha dirençli olacak ve sıkılaşacaktır.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal cilt bakımının ilk adımı, kapsamlı bir cilt taraması sonuçlarına göre hastanın cilt ihtiyaçlarını belirlemektir. Cilt yağ, kir ve makyaj kalıntılarından temizlenerek peeling işlemine hazırlanır. Soyma ya da peeling işlemi, ölü hücreleri gideren bitkisel dermokozmetik ürünlerin kullanımını içerir. Bir sonraki aşamada hasta, cildin gözeneklerini genişleten ve yumuşatan bir buhar banyosu yapar. Tüm siyah noktalar ve yağlar alındıktan sonra cilt iyice dezenfekte edilir. Medikal cilt bakımı uygulamasının son adımı, nemlendirici ve besleyici maske uygulamaktır. Cildin ihtiyacına ve yapısına uygun ek uygulamalar yapılabilir.

Medikal Cilt Bakımı Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Büyük gözenekler tedaviden saatler sonra iyileşir. Ancak birkaç saat içinde gözenekleriniz kir veya makyaj kalıntılarıyla kolayca dolabilecek durumda olacaktır. Bu nedenle, medikal cilt bakımının ertesi günü fondöten, yüz pudrası veya allık kullanılmamalıdır. Medikal cilt bakımı, cildi yeniler ve yüzeydeki ölü hücreleri yok eder. Tedaviden sonra cildiniz çevresel faktörlere karşı savunmasızdır ve güneşe maruz kalmamaya özen gösterilmelidir.

Medikal cilt bakımını ne sıklıkla yaptırmalıyım?

Cildin sağlıklı ve kusursuz görünümünün korunması için ayda bir medikal cilt bakımı yaptırılmalıdır. Cildi yenilemek, cildin soluklaşmasına neden olan yağ kalıntılarını, makyaj ürünlerini ve siyah noktaları temizlemek medikal cilt bakımının ana amacıdır.

Medikal Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Medikal cilt bakımının düzenli olarak yaptırılması, cildin görünümünün yanı sıra cilt sağlığına da katkı sağlar. Düzenli bakım sayesinde ciltteki kusurlar ve kırışıklıklar azalır, cildin yaşlanmasına karşı önlem alınır. Medikal cilt bakımı ile cilt zamanla sıkılaşır ve çevresel faktörlere karşı daha güçlü hale gelir. Heraderma Kliniğinde medikal cilt bakımı uygulamaları, cilt tipine, cilt kusurlarının yoğunluğuna ve derecesine, cildin kazanması gereken niteliğe, kısacası cildin mevcut durumuna ve ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanır.

Hızlı İletişim Formu

image

Tüm sorularınız için bize ulaşın.

Bize ulaşın