İpek Kirpik

image

İpek kirpik, içerdiği ipek ve ipeksi yumuşaklık nedeniyle kullanılan malzemeye ve yapılan uygulamaya verilen gelen isimdir. İpek kirpik malzemesi, saf ipek, doğal insan saçı karışımlarının oluşturduğu yapay kirpik maddesidir. İpekten hazırlanmış olan bu takma ipek kirpikler, üst göz kapağındaki gerçek kirpiklere tek tek özel medikal yapıştırıcısı ile yapıştırılır. Kişinin göz yapısına göre ve bazende kişinin isteğine bağlı ipek kirpiğin kalınlığı ve uzunluğu belirlenir.

Uygulama yaklaşık 1.5-2 saat sürer. Kirpiklerimiz 2-3 aylık dönemlerde her gün birer ikişer dökülerek yerini yeni kirpiklere bırakmaktadır. Sisteme bağlı olarak her bir kirpiğe eklenen bu özel kirpikler de, bu doğal dökülme evresinde olanlarla beraber dökülmektedir. İpek kirpiklerimiz de sadece bu şekilde dökülmektedir. Periyodik aylık bakımlarda ise dökülen kirpiklerin yerine çıkan genç kirpiklere ek yaparak alanı eksiltmemiş oluruz.

Uzun Süre Kullanışlı Ve Etkili Bakışlar

İpek kirpik sayesinde uzun süre kullanışlı ve bakımlı bir görünüm yaratmak son derece basittir. Etkili bakışlar yaratmanıza yardımcı olur ve herhangi bir alerjik reaksiyon oluşturmaz. 3D kıl tekniği kullanarak özel olarak kirpiklerin arasına yoğunluk verilir.

Kirpikleri Seyrek Olanlar İçin Kurtarıcı

İpek kirpik uygulaması sırasında yoğunluğu siz belirleyebilirsiniz. İşlem sonrasında ise bir süre sıcak sudan uzak durmak faydalı olacaktır. Aynı zamanda yağlı makyaj temizleyicileri kullanmamak önem taşır. Tamamen çıkarılması ise evde mümkün değildir. Hem göze hem de kirpiklere zarar vereceğinden dolayı yaptırdığınız yerde çıkarttırmanız daha yararlıdır. Uzun süre makyajlı gibi görünen, etkileyici bakışlara ve yoğun kirpiklere sahip olmak istiyorsanız hemen yaptırabilirsiniz. Böylelikle rimel sürmenize gerek kalmaz ve düzenli olarak çalışan kadınlar için kurtarıcıdır.

İpek kirpik kirpikleri döker mi ve zararı var mıdır ?

İpek Kirpik için en çok sorulan sorulardan biri budur.İpek kirpik kirpiklerimizi dökmez. Her 28 günlük vücut döngümüzde saçımız, kirpiğimiz ve kaşımız dökülmektedir. Bu döngüyle birlik kirpiklerimizde 3 aylık bir süreçte tamamen dökülür ve yerine yenisi gelir. Biz kirpiği kirpiğe yapıştırma işlemi yaptığımız için dökülen kirpiğimiz ile birlik yapışmış olan ipek kirpikte dökülür. İpek kirpik işlemi ince yapıya sahip yapıştırıcılarla yapay kirpikleri kendi kirpiklerimize yapıştırma işlemi olduğu için cildimize ve göz kapağımıza asla değmez bu yüzden gözümüz için hiçbir zararı yoktur. Fakat ipek kirpik hassas bir işlemdir. Dikkatli kullanmak gereklidir.

Hızlı İletişim Formu

image

Tüm sorularınız için bize ulaşın.

Bize ulaşın