Anti-Ange Cilt Bakımı

image

Anti-Aging yaş ilerlemesine bağlı olarak oluşan hastalık risklerini saptayarak gidermeye çalışan, bu yolla uzun ve sağlıklı yaşama ulaşmayı amaçlayan bakım programlarıdır.

Cilt altında bulunan ve cilde esnekliğini, gerginliğini kazandıran kollajen ve elastik lifler ultraviyole etkisiyle kalitesini yitirirler. Böylece cildin gerginliği azalır, cilt yer çekimine karşı verdiği savaşı kaybeder ve zamanla ciltte sarkma, kırışıklıklar meydana gelir. Bu nedenle sürekli bakıma ihtiyaç duyar. Güneş ışınları, çevresel kirlilik, duygusal durum, uykusuzluk gibi hassas stres faktörlerinden etkilenir. Bu faktörler özellikle alın ve yanaklardaki çizgilerin oluşumunu destekler.

Cilt yapısını etkileyen önemli bir faktör ise genetik özelliklerdir. Annenize veya büyükannenizin cildine bakarak sizi bekleyen riskleri değerlendirebilirsiniz.Anti-aging cilt bakımı birçok parametrenin birleşiminden oluşur. Güneş koruyucuların bilinçli kullanımı, deri yaşlanmasını azalttığı bilimsel olarak ispatlanmış retinoid içeren ürünlerin dermatolog kontrolü ile kullanımı, derinin uygun nemlendiriciler ile su kaybının azaltılması, derideki pigmentasyonların (solar lentigo, çil, melasma gibi) yok edilmesi, emilebilirliği yüksek topikal antioksidan ürünlerin kullanımı bu yaklaşımlar arasında sayılabilir.

Günümüzde tüm bu olumsuz etkenlere rağmen cildinizi korumanıza sağlayacak birçok anti-aging ürünleri bulunmakla beraber allerjen veya kanserojen madde içerip içermedikleri, deri tipine uygunlukları, etkinliklerinin hasta çalışmaları ile kanıtlanmış olması önemlidir.

Anti-aging cilt bakımı hücre yenilenmesini tetikleyecek cilt altı ihtiyaçlarını gidermeye yönelik anlamlı ve kapsamlı cilt bakımlarıdır. Amaç yavaşlamış cildi aktiv maddeler ile canlandırmak, mimik kırışıklıklarını onarmak ve hafifletmektir. ayrıca cildin yenilenme ve savunma mekanizmasını güçlendirmek, cildin esneklik ve yumuşaklığını desteklemek, su tutma kaybını minimalize etmek anti – aging hücre yenileyici bakımın en önemli faydalarındandır. Genellikle 30 yaş ve üstü bakımlarıdır.

Merkezimizde kişilerin cilt yapılarına ve ihtiyaçlarına göre anti-age cilt bakım proğramları planlanmaktadır. Zaman zaman cildin durumuna göre ( olgun ciltlerde ) medikal estetik uygulamalarla desteklenerek daha uzun süre kalıcı ve etkin protokoller oluşturmaktayız.

Medikal estetik uygulamalarda özellikle kollojen üretimini arttırmak için;

  • Enjeksiyon yöntemi ile hyalüronik asit, çeşitli antioksidan maddeler, vitamin ve peptitlerin uygulanması,
  • Derinin ölü tabakası olarak adlandırılan ‘stratum korneum’ un azaltılması, güneş ve yaş ilerlemesi ile oluşan lekelerin yok edilmesine yönelik asit uygulamaları,
  • Kırışıklıkları azaltmak için botulinum toksin uygulamaları,
  • Özellikle orta yüz bölgesindeki doku kaybını toparlamaya yönelik derin dolgu uygulamaları
  • Cilt tipine uygun dermokozmesötik ürün danışmanlığı yapılmaktadır.

Ayrıca anti-aging cilt bakımında kullanılan ultrason teknolojisi cildin alt katmanlarındaki taşıyıcı dokularda odaklanmış ses dalgaları kullanılarak kollajen üretiminin uyarılması yolu ile ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlayan bir bakım yöntemidir. Ultrason ile cildin sıkılığını yitirmesi sebebi ile sarkma yaşanan kaş, alın, yanak, ağız kenarı, yüz konturu, çene hattı, gıdı bölgesi, dekolte bölgesi ve kırışan göz çevresinde ameliyatsız toparlanma ve gençleşme sağlanmaktadır. Odaklanmış ultrason teknolojisini kullanarak ve cerrahi müdahale olmadan derin dokular üzerinde etki sağlayan tek yöntemdir.

Tek bir uygulama ardından rejenerasyon süreci hemen başlar, ilk anda bile hafif bir gerilme etkisi görülmektedir. Cilt uygulama sonrası her geçen gün daha iyi görünmeye başlar, 1 hafta sonrasında cildinizi daha iyi hissedersiniz, 1 ay sonra etkiler görünür hale gelir, 3 ayın sonunda istenen sonuç gözlenmeye başlar. Tam sonuç alınması ise 6 ay sürmektedir. Ciltte kollajen üretimini uyardığı için elde edilen sonuç uzun süreli kalıcı olmaktadır.

Hızlı İletişim Formu

image

Tüm sorularınız için bize ulaşın.

Bize ulaşın